PHT0603E3003BGTB
Mfr.Part #
PHT0603E3003BGTB
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
RES SMD 320K OHM 0.0375W 0603
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 215°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.0375W
Resistance :
300 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±0.1%